Produkcijas tapšana

1Sēšana un stādīšana

Katrai ārstniecības augu kultūrai ir savas prasības - tās neaug kurā katrā vietā.  Saimniecības rīcībā esošā  zeme ir dažādi augsnes tipi,  mālsmilts, smilšmāls,   smilts, māls ,grants un citas vajadzīgās augsnes. Visvairāk platības "Rūķīšos" aizņem kumelītes, jo tām ir vismazākā ražība un tāpēc platības ziņā tās jāsēj visvairāk. Dažu kultūru stādīšana ir ieguldījums nākotnē, jo, piemēram, kaķpēdiņas līdz ražai jāaudzē pat trīs gadus.  

2Audzēšana

Ap 95 procenti tējām vajadzīgo augu un augļu izaug mūsu tīrumos lai tai  varētu nodrošināt augstu kvalitāti. Kopumā "Rūķīšos" tiek audzētas ap 40 kultūras. Ārstniecības augus lielākoties  stāda, ravē un novāc ar rokām  . Augiem nelielos daudzumos izmantojam minerālmēslus, taču salīdzinot ar dārzeņkopību un graudkopību izlietotais daudzums ir neliels - tā lai augs būtu paēdis un saņēmis nepieciešamās minerālvielas. Gluži bez mēslojuma augus ilgstoši nevar audzēt, jo tad tie izsūc no augsnes arī kaitīgās vielas, ja pietiekamā daudzumā nav vajadzīgās barības.


3Ievākšana

Visa vasara, sākot no maija beigām līdz pat vēlam rudenim kāda tēja ir nogatavojusies un gatava novākšanai. Katram augam ir savs laiks, kuru nedrīkst nokavēt. Katrs augs tiek rūpīgi noplūkts un nodots žāvēšanai, lai iegūtu labas kvalitātes augus un izmantotu to vērtīgākās daļas. Lielākā daļa augu tiek ievākti ar rokām, bet plašās kumelīšu un piparmētras plantācijas novāktas mehanizēti. 22 ha lauksaimniecības zemes saimniecībā gadā saražo ap 15 t gatavās produkcijas. 


4Kaltēšana

Augi tiek kaltēti speciāli izbūvētā kaltē, kas ir pašu saimnieku izstrādāts lolojums. Augu kaltēšanai tiek izvēlēta tāda temperatūra, kurā tiek saglabātas pec iespējas vairāk vērtīgās īpašības, aromāti un krāsas.


5Fasēšana

Tiek piedāvāti dažādi tēju iepakojumu veidi, lai piedāvātu katram piemērotāko – gan beramās tējas, gan mērcējamās tējas jeb tēju spilventiņi. "Rūķīšu tēja" tapusi ar domu ne tikai radīt izsmalcinātu garšas izjūtu, bet arī tēju maisījumus, no kuriem katrs domāts konkrētai dzīves situācijai, noskaņojumam. 

6Gatavā produkcija

Glīti safasētās turziņas un kastītes ir gatavas iepriecināt tējas baudītājus! "Rūķīšu tēja" turpina dažādot savu produktu klāstu,piedāvājot oriģinālu dāvanu noformējumu, kura dizainu var noformēt katrs pats. Produkciju var iegādāties veikalos un aptiekās visā Latvijā, kā arī uzņēmuma interneta veikalā un  "Rūķīšu tēja" ražotnē.